Дерби между Ботев и Локо при ветераните

531

Дерби между Ботев и Локомотив ще определи победителя от Пловдивска област в държавното първенство при ветераните.

Ботев беше върнат в първенството след като отпадна след 1:1 в Първомай и 3:3 в Пловдив първия кръг срещу Борислав Първомай. Първомайците обаче са имали нередовен състезател и загубиха служебно.

Във втория кръг Ботев игра срещу Асеновец и след 4:0 в Пловдив и днес 2:1 в Асеновград отстрани тима с общ резултат 6:1 и се класира за областния финал.

Локомотив победи Марица в дербито на втория кръг. Първата среща Локомотив спечели като гост с 3:0, а в реванша днес „смърфовете“ спечелиха с 2:1.

Първият мач е на 13 октомври от 16:00ч. на „Лаута“, а реваншът е на 20 октомври от 16:00ч. в Коматево.

Ветерани
Първи кръг

А. Марица Пловдив – Левски Карлово 3:0 сл., в първия мач 7:1
B. Ботев Пловдив – Борислав Първомай 3:0 сл., в първия мач 3:0 сл.
C. Локомотив Пловдив – Тракия Стамболийски 8:0, в първия мач 5:0
D. Асеновец Асеновград – Ведраре 3:0 сл., в първия мач 6:2
Подчертаните в черно отбори продължават напред.

Ботев – Локомотив

Играе се две полувремена по 40 минути, с пет смени. При равенство в резултата след втория мач влиза правилото за повече голове на чужд терен, а при пълно равенство се пристъпва направо към изпълнението на дузпи.