Сподели

Локомотив победи у дома с 2:0 Монтана в среща от 16-ия кръг в ППЛ. Двубоят се игра под постоянен снеговалеж и това затрудни двата отбора. Това беше 3-та поредна победа за „смърфовете“ и 6-ти пореден мач без загуба за тима.

В 29-та минута Дани Кики центрира от корнер, Марчев засече центрирането с глава и откри резултата.

В 32-та минута Васев стреля, но Харуби успя да улови.

Последваха още две положения за гостите, първо Костадин Дяков стреля от фаул мароканският страж на „смърфовете“ отново се намеси и улови. След това Харуби хвана и удар с глава на Стивън Петков.

В 41-та минута от фаул Камбуров стреля, топката беше уловен от Христо Иванов.

В 45-та минута Камбуров се измъкна добре, навлезе в наказателното поле сам срещу Христо Иванов стреля, но топката рикошира в крака на вратаря на Монтана и излез в корнер.

В 51-та минута Райнов стреля, но Христо Иванов успя да улови удара му.

В 74-та минута Камбуров излезе сам срещу Иванов преодоля го но не успя да реализира на опразнената врата.

В 83-та минута Димо Бакалов изведе Камбуров сам срещу Христо Иванов и този път капитанът на Локомотив не сгреши – 2:0 за Локомотив и гол номер 183 в елита за нападателя.

С победата Локомотив събра 26 точки и се изкачи до 4-то място преди мачовете на Дунав и ЦСКА. Монтана остана на дъното с 8 точки. В петък Локомотив посреща Черно море в двубой от 17-ия кръг.

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Мигел Луке (Димо Бакалов 69 мин.), Дани Кики, Веселин Марчев, Димитър Велковски, Ияд Хамуд (Мартин Райнов 46 мин.), Мартин Камбуров

Монтана: Христо Иванов, Христос Контохристос, Диарасоуба Бамба, Гийрме Да Соуса, Иван Михов, Георги Кордужиев (Атанас Илиев 58 мин.), Костадин Дяков, Сергей Георгиев, Стивън Петков, Тихомир Трифонов (Петър Атанасов 70 мин.), Андреас Васев