Лошо начало коства на Академик поражение в Стара Загора

636

Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Берое в Стара Загора, като срещата бе от VIII кръг на НБЛ. Старозагорци, които спечелиха в началото на октомври турнира „Купа Пловдив“, организиран именно от Академик, триумфираха след 82:75.

Асен Николов извърши две промени в титулярния си състав спрямо миналия мач на тима. В стартовата петица място намериха Планимир Дафинов и Васил Михайлов за сметка на Оскар Белфийлд и контузения Васил Александров. Другите трима, започнали срещата бяха Джордан Семпъл, Шакир Смит и Станислав Ваклинов, който се изправи срещу бившия си отбор.

Домакините започнаха отлично двубоя и поведоха от самото начало, като успяха да удържат преднината си до края на мача. След първата част те водеха с 28:16, а в хода на частта в редиците на пловдивчани бяха извършени доста промени. През втората част в игра се появи и най-новото попълнение на „студентите“ Тео Джонсън, който направи добро впечатление с играта си в защита. В нападение процентът му на стрелба остана нисък, но пък Академик намали с 2 точки аванса на Берое.

Третата четвърт бе равностойна и след краят й „заралии“ водиха с 66:55. В последната четвърт домакините пак тръгнаха силно и дръпнаха с 18 точки, трябваше да се случи чудо, за да може да бъде дори изравнен резултата. Все пак „студентите“ демонстрираха борбеност и се бориха докрай да измъкнат нещо от срещата. Оскар Белфийлд с 2 тройки, Станислав Ваклинов и опитния капитан Илко Нанев върнаха Академик в играта, преднината бе стопена до само 4 точки, но в крайна сметка Берое взе своето и спечели след 82:75.

С най-много точки в срещата се отличиха Гибсън и Джоунс от Берое (18). За Академик по 14 точки реализираха Станислав Ваклинов, Оскар Белфийлд и Джордан Семпъл.

Победата се оказа от много голямо значение за Берое, защото с нея тимът се изкачи на второто място във временното класиране, изпреварвайки Рилски спортист. Самоковчани загубиха у дома от Лукойл Академик с 90:94 и остават трети с 11 точки. Толкова събира и Академик Бултекс 99, който е 4-ти. >> КЛАСИРАНЕТО В НБЛ >>