СНИМКИ: Марица със 7-ма поредна победа, загуби гейм за първи път от началото на сезона в НВЛ

866

Марица завърши 2016г. с победа с 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 26:24) гейма над Славия в отложена среща от втория кръг в НВЛ. Двубоят се игра в залата на Пловдивския университет и премина доста трудно за момичетата на Иван Петков, като за първи път от началото на сезона в НВЛ те загубиха гейм.

Марица започна чудесно двубоя и поведе с 8:2 при първата техническа пауза, втората дойде при 16:8, а геймът беше затворен с 25:13.

Във втората част Славия поведе с точка преднина при първата пауза – 8:7. Водачеството се промени при второто техническо прекъсване – 16:15 за шампионките на България. Марица дръпна но Славия съумя да изравни при 21:21 и стана първият отбор от началото на сезона достигнал до 21 точки срещу маричанки. Славия издържа до края на гейма и успя да го спечели с 25:22. Така за първи път от началото на сезона в НВЛ маричанки загубиха гейм.

В третия гейм маричанки излязоха напред в резултата след 8:7 при първата пауза. И при втората пауза Марица имаше точка преднина – 16:15. „Жълто-сините“ дръпнаха след паузата и затвориха гейма с 25:19.

В четвъртата част Славия поведе с 8:5 точки. Гостенките запазиха преднината си и при втората пауза – 16:13. Въпреки че, Славия натрупа солиден аванс след втората пауза Марица обърна гейма в своя полза и след 26:24 маричанки затвориха мача.

Симона Димитрова беше най-резултатна за Марица със 17 точки, а Виктория Григорова добави 16, с 15 се отчете Габриела Цветанова.

За Славия Русена Сланчева беше най-резултатна с 13 точки.

С победата Марица събра 21 точки и със седем победи от седем мача без нито един загубен гейм тимът ще зимува като лидер в НВЛ. Славия ще зимува на 4-та позиция с 12 точки.

Следващата среща на Марица ще е на 11 или 12 януари 2017г. като гост на белгийския Гент или италианския Бусто Арсизио в първи сблъсък от 1/16 финалите в турнира за Купата на ЦЕВ.

Статистика от двубоя благодарение на статистика на Марица Благовест Тодоров вижте тук >>