СНИМКИ И ВИДЕО: Марица загуби първата среща от турнира за Купата на ЦЕВ срещу Унет Ямамай (Бусто Арсицио)

1083

Марица загуби първата среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на ЦЕВ при гостуването си на Унет Ямамай (Бусто Арсицио) с 1:3 (13:25, 25:23, 15:25, 16:25) гейма. Двубоят се игра в зала „Пала Ямамай“ в Бусто Арсицио пред 1025 зрители. Реваншът е на 25 януари в Пловдив.

16105751_1228869950559582_8348226390243217251_n

Официален дебют за Марица направи Нася Димитрова, която получи картотека след няколко месечни скандали с бившия си клуб Левски. Нася завърши с най-много точки за Марица – 13.

15977805_1228869227226321_6686214223624174069_n

Първият гейм започна лошо за Марица и домакините поведоха с 8:2 при първата техническа пауза, втората пауза дойде при 16:10, а след това маричанки успяха да спечелят две поредни точки и намалиха преднината до 4 точки – 16:12. Въпреки това тимът от Бусто Арсицио взе гейма с 25:13 и поведе с 1:0.

15940765_1228870213892889_6534231115766695385_n

За разлика от първата част пловдивчанки успяха да се окопитят и вторият гейм започна равностойно. Само точка беше преднината на Унет Ямамай при първата пауза – 8:7. Италианките водеха с 16:14 при втората пауза, но след това маричанки съумяха да направят обрат, поведоха с 21:20 и затвориха гейма в своя полза след 25:23 и изравниха резултата.

15940719_1228869407226303_3921702192914542232_n

В третия гейм момичетата на Марко Менкарели започнаха силно и поведоха с 8:2 при първата пауза. При 16:11 за италианския тим дойде втората пауза. Италианките взеха третата част с 25:15.

15894958_1228870340559543_8237628699922281921_n

Четвъртата част започна с 8:4 при първата пауза за Бусто Арсицио. Втората техническа пауза дойде при 16:11 за италианките. Мачът беше затворен след 25:16.

За Марица най-много точки реализира направилата дебют за тима днес Нася Димитрова с 13, 11 добави Габриела Цветанова, а с 10 се отчете Виктория Григорова.

За италианките 26 точки реализира Валентина Диуф.

Реваншът е на 25 януари от 18:30ч. в зала „Колодрума“ в Пловдив. Като Марица ще търси победа с 3:0 или 3:1 гейма, която да вкара мача в решителен „златен гейм“, който да определи победителя. Всякакъв друг развой на срещата ще означава отпадане на пловдивчанки от евротурнирите.

Снимки: Габриеле Алемани/volleybusto.com