СНИМКИ: Марица разби Левски за 8-ма поредна победа в НВЛ

1010

Марица стартира втория полусезон в НВЛ с категорична победа у дома пред над 700 зрители в залата на Плодвиския университет. Шампионките победиха Левски с 3:0 (25:12, 25:13, 25:15) гейма и записаха 8-ма поредна победа от 8 двубоя в НВЛ.

Официален дебют за Марица в НВЛ направи Нася Димитрова.

Марица стартира без проблеми и при първата пауза резултатът беше 8:4. Второто техническо прекъсване дойде при още по-изразителен резултат – 16:6. Геймът беше затворен с 25:12.

Също както и при първата част и втората първото техническо прекъсване дойде при 8:4. При 16:10 дойде второто прекъсване, а геймът беше взет след 25:13.

Третият гейм започна отново при 8:4 в първата пауза, а второто техническо прекъсване дойде при 16:11. Двубоят завърши след 25:15 в полза на Марица.

Мария Данчева беше най-резултатна с 11 точки, Силвана Чаушева завърши с 9, а трета реализаторка стана Нася Димитрова с 8.

Елена Бечева със 7 точки беше най-резултатна за Марица.

Марица е категоричен лидер в НВЛ, шампионките са с актив от 27 точки, при 9 победи от 9 срещи и едва един загубен гейм. Левски е на последното 7-мо място с 8 точки (след отказването на Бургас).

В следващия кръг Марица гостува на Славия в среща от 9-ия кръг в НВЛ. Срещата е в петък от 17:00ч. в зала „Панайот Пондалов“.