Сподели

Марица записа 12-ти пореден успех в НВЛ след като победи с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26) гейма Казанлък волей у дома. Двубоят беше предаван на живо по Диема спорт и това беше първата среща на шампионките от НВЛ, която се предава на живо по телевизията за този сезон. Мачът продължи 75 минути.

Марица започна без проблем двубоя и поведе с 8:4 при първата техническа пауза. Шампионките увеличиха преднината си при втората пауза – 16:7. Геймът беше затворен с 25:12.

Първата техническа пауза дойде при 8:3 за домакините. Втората почивка беше при 16:12. Казанлък намали до две точки преднината на маричанки при 17:15, но без проблем втората част беше затворена от момичетата на Иван Петков с 25:17.

И третият гейм започна като първите два и пловдивчанки имаха преднина при 8:5 при първата пауза. Казанлък направи серия от 4 поредни точки и поведе за първи път от началото на двубоя при 9:8. При второто техническо прекъсване Марица водеше с точка преднина – 16:15. След размяна на водачеството маричанки все пак не допуснаха да загубят гейма и след няколко мачбола те все пак 28:26 затвориха мача в своя полза.

С тази победа маричанки вече имат в актива си 36 точки при 33 спечелени гейма и само един загубен. Казанлък е на четвъртата позиция с 24 точки при 7 успеха, 4 загуби и 27:17 геймово съотношение.

Нася Димитрова с 18 точки беше най-резултатна за Марица, с 10 се отчете Симона Димитрова, а с 9 завърши Габриела Цветанова.

За Казанлък на Янита Борисова с 11 точки беше най-резултатна.

Следващата събота Марица гостува на ЙЕБ Шумен в последното си гостуване преди края на редовния сезон.