Марица на финала за Купата, загуби гейм за трети път от началото на сезона в България

487

Марица победи с 3:1 (25:13, 25:11, 23:25, 25:12) гейма ЦСКА в първия полуфинал в турнира за Купата на България, който се провежда в зала „Христо Ботев“ в София. Маричанки записаха третата си поредна победа в турнира и се класираха за финала.

Шампионките стартираха без проблем гейма и поведоха с 8:2. Стигна се до 18:10 и геймът беше затворен с 25:13.

Втората част беше и най-категоричната в двубоя и завърши при 25:11 за маричанки.

В третата Марица поведе с 10:5 точки, стигна се до 20:15, ЦСКА успя да изравни – 21:21 и дори успя да поведе – 22:21. „Армейките“ взеха гейма – 25:23 и това беше третият път от началото на сезона, когато маричанки губят гейм.

В четвъртия гейм Марица поведе с 13:9, а до края на гейма ЦСКА взе едва три точки и след 25:12 маричанки затвориха мача с 3:1 гейма.

Габриела Цветанова стана най-резултатна с 20 точки за победителките, с 19 се отчете Нася Димитрова, а Силвана Чаушева завърши с 13.

За ЦСКА Борислава Сайков стана най-резултатна със 7.

Така утре от 18:00ч. е финалът в турнира за Купата на България, а маричанки ще играят за трети пореден път на финала. Шампионките чакат победителя от другия полуфинал между Левски и Славия, който започва от 19:00ч.