492

Локомотив стартира новия сезон в ППЛ с победа с 2:1 над Етър като гост в Ловеч. Това беше и първата среща за новия сезон в елитната ни група. Въпреки проблемите преди мача, както е известно Мартин Камбуров напусна клуба, малко преди двубоя, „смърфовете“ успяха да стигнат до победата.

В 23-та минута Димитър Везалов се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Димитър Велковски.

Локомотив успя да открие в 31-та минута Ванчо Траянов пусна чудесен пас от центъра към Веселин Марчев, нападателят овладя с гърди топката от дъгата на пеналта и с хубав удар успя да открие резултата 1:0 и да вкара първия гол в ППЛ за сезон 2017/2018.

Гостите реализираха и втори гол в последните секунди на втората част, след двойно подаване между Серджо и Дани Кики, последният овладя топката завъртя се и с много точен удар извън наказателното поле успя да реализира за 2:0.

В 83-та минута Цветомир Тодоров успя да намали, след като изпълни чудесно пряк свободен удар – 2:1.

В последните секунди на двубоя, след центриране на Минев Иван Петков засече с глава, Илко Пиргов успя да улови удара.

Така Локомотив счупи каръка да не може да започне с победа в първия кръг в елита. Последният път, когато това се случи беше през 2006г. Другата седмица в неделя Локомотив приема Левски.

Етър: Кирил Акалски, Веселин Минев, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Сашо Александров, Румен Руменов, Чавдар Ивайлов (Джихат Кямил 45 мин.), Димо Атанасов, Яни Пехливанов, Стефан Неделчев (Цветомир Тодоров 67 мин.), Тодор Колев (Иван Петков 56 мин.)

Локомотив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Пламен Николов, Ивайло Марков, Димитър Везалов (Димитър Велковски 23 мин.), Ванчо Траянов, Пауло Серджо (Пауло Серджо 65 мин.), Димитър Велковски, Димо Бакалов, Дино Мартинович (Янко Ангелов 80 мин.), Веселин Марчев