Сподели

Рони О’Съливан победи с 6:1 фрейма Стивън Хендри в първия демонстративен мач между двамата великани в снукъра, който се игра в зала „Колодрума“ в Пловдив. Двамата решиха да изиграят и още един фрейм, който отново беше спечелен от Ракетата.

Ракетата стартира ударно и поведе с 1:0 след фрейм завършил 88:45. Във втория фрейм Хендри изравни след 65:39.

В третия фрейм дойде и първият сънчирибрейк реализиран от О’Съливан след 138:8 и така той отново излезе напред в резултата. В четвъртия фрейм Рони отново беше уникален и 84:33 поведе с 3:1, а след това последва и 15-минутна почивка.

snooker1

След паузата Рони отново направи сенчърибрейк и след 100:8 поведе с 4:1 фрейма.

След 89:1 О’Съливан поведе с 5:1 и веднага затвори мача в своя полза след 73:8 и 6:1 фрейма.

Двамата решиха да изиграят и допълнителен фрейм за публиката, който беше доста равностоен. Все пак отново Ракетата го спечели след 66:46.

Това беше второ снукър шоу в Пловдив, след като миналата година отново Ракетата игра срещу световния номер 1 Марк Селби. Тогава Селби спечели с 6:5 фрейма.

Snooker

След края на двубоя Рони получи купата от кмета на Пловдив Иван Тотев, а заместник-кмета по спорта Георги Титюков даде плакети на двамата шампиони.

Утре двамата ще играят в София, на 7 септември във Варна и на 8 септември в Бургас.