СНИМКИ И ВИДЕО: Славия шокира Локомотив на „Лаута“

613

Локомотив загуби домакинството си на Славия с 1:2 и записа втора поредна загуба в ППЛ.

Официален дебют за Локомотив направиха най-новите попълнения Муса Мохамед и Кхалед Аяри.

След слабо първо полувреме, в което не се случи нищо интересно, второто предложи доста интересни моменти.

Първо в 47-та минута Галин Иванов успя да открие за гостите от Славия, той получи топката в наказателното поле и с удар от около 13-14 метра реализира – 0:1.

В 56-та минута Локомотив изравни резултата, Парвиз Умарбаев получи топката на границата на вратарското поле, видя празното пространство, което беше оставил Стергиакис и реализира – 1:1.

В 70-та минута феновете на Локомотив от трибуна Бесика започнаха да хвърлят предмети по терена и в частност към вратаря Стергиакис, който започна и да провокира публиката. След като не спряха собственикът на клуба Христо Крушарски отиде в трибуната и прикани феновете да спрат да хвърлят предмети.

В 82-та минута Славия получи правото да изпълни дузпа, Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в пеналта и Ивайло Стоянов отсъди наказателен удар, който беше реализирана от Ивайло Димитров за 1:2.

Така Локомотив загуби и остава 7-ми с 11 точки, а Славия е 12-ти с 8.

Следващата неделя е Пловдивското дерби между Ботев и Локомотив.

Локомотив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Пламен Николов, Ивайло Марков, Муса Мохамед, Ванчо Траянов (Димитър Велковски 77 мин.), Парвизджон Умарбаев, Пауло Серджо, Симеон Райков (Димо Бакалов 68 мин.), Веселин Марчев, Кхалед Аяри (Димо Бакалов 59 мин.)

Славия: Антониос Стергиакис, Костадин Велков, Емил Мартинов, Андреа Христов, Абуд Омар, Юлис Ндонг, Иван Минчев (Калоян Кръстев 55 мин.), Емануел Мба (Владислав Узунов 83 мин.), Стефан Велев, Галин Иванов (Славчо Шоколаров 90+4 мин.), Ивайло Димитров