Балкан спря серията на Академик

313

Академик Бултекс 99 Пловдив записа първа загуба от началото на сезона, пловдивчани допуснаха поражение при гостуването си на Балкан в Ботевград със 78:85.

Академик тръгна много добре и спечели първата четвърт с 25:21. Във втората домакините успяха да спечелят с две точки разлика 20:18 и така на полувремето резултатът беше 43:41 за пловдивчани.

Балкан изигра много силна трета четвърт, в която се наложи с 24:16 и поведе след 30 минути игра с 67:59.

Драмата беше в последната четвърт, Балкан дръпна с 10 точки, но Академик не само изравни, а и поведе – 76:74. Стигна се и до 78:76 за пловдивчани, но ботевградчани направиха серия и поведоха с 85:78 и спечелиха двубоя. Иначе частта беше равностойна и завърши 20:19 за Балкан.

Така след 6 поредни победи в НБЛ и Балканската лига, Академик допусна първа загуба този сезон.

Най-резултатен за Академик стана Шакир Смит с 20 точки, Мартин Дурчев добави 19, а Станислав Ваклинов се отчете с 9.

За Балкан Игор Кесар завърши с най-много точки – 17.

Следващата събота Академик приема шампиона Лукойл Академик.