СНИМКА: Събират 50-те най-големи спортисти на Пловдив в книга

344

На пресконференция днес в Община Пловдив беше анонсирана книга, която се подготвя за 50-те най-големи спортисти на Пловдив. На пресконференцията присъстваха заместник-кмета по спорта Георги Титюков, директорът на дирекция Спорт и младежки дейности Петър Зехтински, както и авторите Нейко Дамянов, Илия Кисимов, Диян Никифоров.

Книгата ще излезе през 2019г. Тогава Пловдив ще бъде Европейска столица на културата и този проект ще е част от „Пловдив 2019“.

Обявяването на имената 50-те от 50-то до 1-ро място ще бъде през януари 2018г. най-вероятно в студио номер 1 на БНР Пловдив.

55 са анкитираните, а те е трябвало да изберат от 122-ма номинирани спортисти от 21 вида спорт, а в петдесетицата са от общо 14 вида спорт.

Една анкетна карта е съдържа 1300 точки, като първия в анкетната карта получава 50 точки, а последният една.

В класацията попадат само на състезатели свързани с пловдивския край – родени тук, започнали юношеската си кариера в пловдивски отбори.

55 имена участват в анкетата статии за петдесет спортисти. Спортната база на Пловдив няколко знакови снимки от миналото, анкета с по-любопитни факти за имената в анкетата и лицата участвали в анкетата.

От анкетираните Станко Стоянов е с най-добър показател само с 3 пропуска от 50-те.

Ето и 50-те по азбучен ред:

Александър Христов – бокс
Ангелина Михайлова – баскетбол
Анка Бакова – гребане
Анка Узунова – волейбол
Асен Златев – вдигане на тежести
Атанас Търев – лека атлетика
Ваня Гешева – кану-каяк
Велик Капсъзов – гимнастик
Георги Василев – футбол
Георги Трингов – шахмат
Гинка Гюрова – гребане
Гинка Загорчева – лека атлетика
Диана Палийска – кану-каяк
Динко Дерменджиев – футбол
Живко Вангелов – борба
Ива Пранджева – лека атлетика
Иван Вълчев – алпинизъм
Иван Михайлов – бокс
Йордан Йовчев – гимнастика
Йордан Митков – вдигане на тежести
Каспар Симеонов – волейбол
Красимир Дунев – гимнастика
Кръстина Гьошева – баскетбол
Лиляна Томова – лека атлетика
Люборим Любенов – кану-каяк
Магдалена Георгиева – гребане
Мария Вергова – лека атлетика
Мария Петрова – художествена гимнастика
Милен Добрев – вдигане на тежести
Минчо Пашов – вдигане на тежести
Николай Бухалов – кану-каяк
Нитула Борисова – баскетбол
Нонка Шатърова – Матова – спортна стрелба
Пенка Стоянова – баскетбол
Петър Лесов – бокс
Петър Мерков – кану-каяк
Рангел Геровски – борба, класически стил
Севдалин Маринов – вдигане на тежести
Сийка Келебечева и Стоянка Груйчева – гребане
Силвия Германов – баскетбол
Стефан Топуров – вдигане на тежести
Стефка Костадинов – лека атлетика
Стефка Мадина – гребане
Стоян Гунчев – волейбол
Стоян Делчев – гимнастика
Тодор Диев – футбол
Трендафил Стойчев – вдигане на тежести
Христо Бонев – футбол
Христо Проданов – алпинизъм
Христо Стоичков – футбол

Харесайте страницата на SportenPlovdiv.com тук и ще може да научавате по-бързо новините от спорта в Пловдив >>

SHARE