СНИМКИ И ВИДЕО: Много нерви, Ботев изпусна победата отново

313

Ботев записа четвърти пореден равен мач, след като завърши у дома 1:1 срещу Берое в междинния 17-ти кръг на ППЛ.

В 26-та минута Берое получи дузпа, за игра с ръка на Цветомир Панов. Капитанът Мартин Райнов изпълни дузпата, но Иван Чворович хвана ъгъла и изби удара му.

В 35-та минута Неделев изпълни фаул, Пернишки не успя да се намеси добре и изби, а при добавката Лъчо Балтанов откри резултата – 1:0.

През втората част Ботев изпусна няколко чисти положения, чрез Ндонгала, Виана и Неделев.

В 82-та минута Мартин Камбуров засече центриране с глава и изравни – 1:1. Това беше исторически гол, той вече има 195 гола и е еднолично трети в голмайсторската листа, минавайки Динко Дерменджиев – Чико.

С този резултат Ботев е пети с 28 точки, а Берое четвърти с 31.

В събота Ботев гостува на Черно море.

Ботев: Иван Чворович, Лазар Марин, Йордан Минев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Яя Меледже, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Серкан Юсеин 82 мин.), Густаво Афонсо (Тони Тасев 90 мин.), Фернандо Виана (Стивън Петков 68 мин.)

Берое: Душан Перниш, Камен Хаджиев, Павел Виданов (Иван Иванов 46 мин.), Милен Желев, Матеус Леони, Мартин Райнов, Карлос Охене, Кохей Като, Серджиу Негрут (Борислав Цонев 85 мин.), Антон Карачанаков (Мартин Камбуров 52 мин.), Педро Еуженио