Пловдивчанин с най-добро представяне на Световното по щанги

2454

Георги Шиков зае девето място в категория до 94 килограма на световното първенство по вдигане на тежести в Анахайм, САЩ. Българинът записа двубой от 355 кг (164 в изхвърлянето и 191 в изтласкването).

Шампион стана иранецът Сохраб Моради с нов световен рекорд. Олимпийският шампион от Рио 2016 завърши с двубой от 417 кг, което е ново най-добро постижение. Моради счупи върховото постижение и в изтласкването с 233 кг. В изхвърлянето иранецът вдигна 184 кг. Втори остана литовецът Ауримас Дидзбалис с 388 кг (176/212). Трети е друг иранец Сидауб Мосавиджарахи с 385 кг (171/214).

Въпреки, че Георги не успя да се пребори за медал, това е голям успех за него. След тежката му контузия той успя да се възстанови и в момента е претендент за топ 3 на предстоящото европейско първенство в края на Март 2018.

Снимка: lifting.life