Сподели

Академик Бултекс 99 Пловдив загуби със 78:87 при гостуването си на косовския Башкими в среща от 6-ия кръг в Балканската лига.

Академик поведе с 23:22 в първата четвърт, която беше равностойна и доста интересна.

Втората четвърт завърши при 19:10 за домакините и общият резултат 41:33.

В третата четвърт Академик стартира силно, но домакините успяха да спечелят с три точки разлика 24:21. Така след 30 минути игра резултатът беше 65:54 за косоварите.

Последната четвърт завърши 24:22 за Академик и не се стигна до обрат 87:78 за косовския тим.

Най-резултатен за Академик стана Мартин Дурчев с 19, Айзая Юмипиг добави 18, по 13 добавиха Шакир Смит и Васил Бачев.

Дайсън Найт стана най-резултатен с 29.

В събота Академик гостува на Берое в НБЛ.

В класирането в Балканската лига Академик е трети със 7 точки, а Башкими е пети с 6.