СНИМКИ: Академик Бултекс 99 Пловдив загуби тежко от Левски у дома

588

Академик Бултекс 99 Пловдив загуби от Левски с 96:77 в последната си домакинска среща за 2017г. в НБЛ.

Двубоят стартира ужасно за домакините и след първата четвърт Левски водеше с 30:12. Втората четвърт също беше лоша за момчетата на Асен Николов и след 24:14 Левски имаше много огромен аванс от 28 точки на почивката – 54:26.

Домакините започнаха да стопяват преднината на Левски в третата четвърт, която спечелиха с 29:17. Така след 30 минути игра резултатът беше 71:55 за гостите. В последната четвърт гостите победиха с 26:22 и след 96:77 спечелиха срещата.

Айзая Юмипиг с 22 точки беше най-резултатен, Васил Бачев завърши с 19, а Мартин Дурчев с 14.

За Левски най-резултатен стана Деян Карамфилов с 21 точки.

Академик завършва годината с гостуване на Рилски спортист в Самоков на 30 декември в последна среща от НБЛ за 2017г.

Фотограф: Андрей Томовски/SportenPlovdiv.com