СНИМКИ: МАРИЦА ЗАЩИТИ КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ, В ЗДРАВ ФИНАЛ СРЕЩУ ЛЕВСКИ

710

Женският волейболен отбор на Марица Пловдив спечели четвъртата си Купа на България след успех в много здрав финал срещу Левски с 3:1 (23:25, 25:16, 26:24, 25:20) гейма. Финалът се игра пред пълна зала „Иван Вазов“ в Стара Загора. За Маричанки това беше трофей номер 4 в турнира за Купата след триумфите през 2012, 2015, 2017. Това беше общо 8-ми трофей в клубната история и трети в рамките на тази 2017 година.

Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Левски. Иван Петков поиска таймаут при 11:7 за Левски. При 16:12 дойде второто техническо прекъсване. Преднината за Левски се увеличи и до 5 точки при 19:14. Шампионките на България намалиха изоставането си на само две при 22:20 и тогава Радослав Бакърджиев поиска прекъсване. Левски стигна до геймбол при 24:23 и го реализира, взимайки първата част с 25:23.

Марица започна ударно втората част и поведе с 6:2, преди треньорът на Левски да поиска прекъсване. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за Марица. При 12:7 за Марица Радослав Бакърджиев взе второто си прекъсване в гейма. При 16:8 дойде второто техническо прекъсване. Резултатът беше изравнен от Марица след 25:16.

Третият гейм започна равностойно и Левски имаше точка аванс – 8:7. „Сините“ поведоха с 13:11 и Иван Петков поиска таймаут. До последните точки двубоят вървеше точка за точка, като Марица имаше точка преднина и успя да стигне до геймбол при 24:23, но Левски го спаси – 24:24, при втория опит маричанки не сгрешиха и след 26:24 поведоха с 2:1 гейма.

Левски поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Това обаче не повлия на Марица и те направиха пълен обрат като поведоха с 11:9. При 16:12 дойде втората техническа пауза. При 21:18 Радослав Бакърджиев поиска прекъсване, а мачът беше затворен с 25:20 и така Марица спечели третия си трофей през 2017 година и първи за сезон 2017/2018.

Най-резултатна за победителките стана Десислава Николова с 19 точки, 14 добави Симона Димитрова, а с по 12 се отчетоха Нася Димитрова и капитанката Радосвета Тенева.

За Левски най-резултатна стана Моника Кръстева с 23 точки.

С тази среща Марица приключи изключително успешната 2017г. В нея тимът спечели три трофея една шампионска титла и две Купи на България и влезе в групите на Шампионската лига. Първият мач за новата година на Марица е на 11 януари – домакинство на сръбския Визура във втори мач от груповата фаза на Шампионската лига.