СНИМКИ: Визура шокира Марица пред 4000 зрители в „Колодрума“

1196

Марица загуби втората си среща от груповата фаза на Шампионската лига от сръбския шампион Визура с 1:3 (17:25, 25:23, 17:25, 13:25) гейма. Двубоят беше изгледан от 4000 зрители в зала „Колодрума“.

Официален дебют за маричанки направи най-новото попълнение на тима канадката Шайна Джоусеф.

Лошо започна двубоя за маричанки и гостенките поведоха с 5:1, преди Иван Петков да поиска пауза. При 8:4 за сръбкините дойде първото техническо прекъсване. Пет точки стана разликата при втората техническа пауза – 16:11. Геймът беше взет от сръбкините с 25:17.

Страхотно започна вторият гейм за маричанки и те поведоха с 5:2, а при 8:5 дойде първата техническа пауза. Втората дойде при 16:13 за домакините. Сръбкините дори изравниха, но Марица показа характер и след 25:23 изравни геймовете. Като това беше първи исторически гейм за български женски волейболен отбор в груповата фаза на Шампионската лига.

И третата част започна добре за Марица и те поведоха с 5:3 в началото. Първата техническа пауза дойде при 8:7 за шампионките на България. При 16:14 за Визура дойде втората техническа пауза. Сръбкините дръпнаха сериозно след паузата и отново излязоха напред в резултата след 25:17.

В четвъртия гейм Визура поведе с 5:2 и Иван Петков поиска прекъсване. При 8:2 дойде първата техническа пауза в полза на сръбския тим. При 16:9 дойде второто техническо прекъсване за Визура. Сръбкините затвориха двубоя в своя полза след 25:13.

Десислава Николова беше най-резултатна за Марица с 16 точки, 10 добави капитанката Радосвета Тенева, а с 9 се отчете ново попълнение Шайна Джоусеф.

Катарина Лазович беше най-резултатна за гостенките с 24.

Следващата трета среща на шампионките на България в груповата фаза на Шампионската лига ще е на 24 януари – гостуване на шампиона на Полша Хемик Полице.

Снимки: Боян Ботев