Сподели

Академик Бултекс 99 Пловдив записа трети пореден успех от началото на 2018г. Пловдивчани победиха Академик София с 93:51 като гост в Правец.

В първата четвърт домакините успяха да спечелят с 18:14. Но вече от втората нещата си дойдоха на мястото и след 30:8 на полувремето резултатът беше 44:26 за момчетата на Асен Николов.

Категорична беше и третата четвърт 27:9, а в последната пловдивският тим взе с 22:16 и така с общ резултат 93:51.

Васил Бачев стана най-резултатен с 23 точки, 13 добави Никола Маравич, а с по 9 се отчетоха Димитър Димитров, Шакир Смит и Паулин Жардим.

За домакините най-много точки записа Александър Милов – 10.

В сряда Академик Бултекс 99 гостува на Берое в среща реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Пловдивчани имат аванс от 6 точки след първия мач, а в събота тимът приема Черно море в двубой от НБЛ.

Фотограф: Андрей Томовски/SportenPlovdiv.com