Сподели

Най-високо поставеният български тенисист на турнира от сериите на АТП 250 София оупън Димитър Кузманов загуби от поставения под номер 7 португалец Жоао Соуса в първия кръг на турнира.

Кузманов участваше на турнира с „уайлд кард“, като той е 340 в ранглистата, а Соуса е 68-ми в ранглистата, а най-доброто му класиране е 28-мо място.

Кузманов стартира лошо и поставеният под номер 7 в турнира португалец поведе с 2:1, все пак Мико върна пробива при 5:5. Стигна се до тайбрек, в който пловдивчанинът започна много добре и стигна до три поредни сетбола при 6:3, Соуса обаче направи серия от пет поредни точки и след 8:6 точки спечели тайбрека и поведе в сетовете.

Във втората част Мико допусна пробив за 3:1, след това и за 5:1 и след 6:1 напусна турнира.

Кузманов ще вземе 5075 долара от наградния фонд, но няма да вземе точки за ранглистата.

Вчера в квалификациите отпаднаха българите Александър Лазаров и Александър Лазов.

Утре последните двама българи останали в основната схема Адриан Андреев и Александър Донски ще играят мачовете си от първия кръг на сингъл, а Кузманов и Васил Младенов ще участват в турнира на двойки.