СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев с тежка загуба в последната си контрола, преди подновяването на първенството

1026

Ботев допусна тежка загуба с 0:3 от лидера във Втора лига съименикът Ботев Враца в последната си контрола преди подновяването на първенството. Мачът се игра на базата на Ботев в Коматево.

Повторен дебют, макар и неофициален записа най-новото попълнение на тима Филип Филипов. Дебют пред пловдивска публика направи Димитър Пиргов.

В първите минути на двубоя Лъчо Балтанов и Тодор Неделев имаха шансове да реализират за Ботев, но не успяха.

В 27-та минута юношата на Ботев Атанас Кабов направи самостоятелен пробив и стреля извън границата на пеналта от около 20 метра, като топката влетя в мрежата на Чворович по земя – 0:1.

В 36-та минута Неделев стреля от фаул, но Любенов улови.

В 38-та минута бившият играч на Ботев Петър Атанасов получи топката пое я и с удар от точката на дузпата реализира, след като топката мина между краката на Чворович – 0:2.

В 55-та минута Диого Кампос засече с глава центриране от корнер, но ударът на бразилеца беше право във вратаря Любенов и той изби.

В 70-та минута Ботев получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Деян Иванов в наказателното поле, но Тодор Неделев изпусна наказателния удар, след като не уцели очертанията на вратата.

В 72-та минута Диого Кампос напредна и излезе сам срещу Любенов, но би право в него и Ботев отново не успя да реализира.

В 78-та минута след центриране на Спас Георгиев от фаул Янаки Смирнов засече с глава и направи резултата класически – 0:3.

Ботев завърши контролите през зимната подготовка с актив от две победи, две равенства и три загуби.

Това беше последна проверка за Ботев преди подновяването на шампионата, следващата неделя пловдивчани гостуват на Левски в София.

Ботев Пловдив: Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо, Диого Кампос (Радослав Терзиев, Филип Филипов, Алваро Юлиано, Фелипе Бризола, Серкан Юсеин, Станислав Шопов, Кристиан Добрев, Милко Георгиев)

Ботев Враца: Александър Любенов, Кристиан Григоров, Деян Иванов, Атанас Фидани, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Петър Атанасов, Атанас Кабов, Спас Георгиев, Иван Колев