578

Ботев победи с 4:2 Верея на връх 106-та си годишнина и спечели петото място в редовния сезон в ППЛ.

На връх 106-та годишнина Ботев излезе и със специални екипи посветени на рождения ден.

Мачът започна ужасно за Ботев и Верея откри още в 8-та минута, след изпълнение на тъч от Здравко Илиев, Пиргов се опита да изчисти топката с глава, но я продължи и тя стигна до Венци Христов, който реализира – 1:0.

В 18-та минута Верея удвои, след като Андонов проби и центрира към Венци Христов, който в дебюта си за Верея вкара втори гол, засичайки центрирането с глава – 2:0.

В 37-та минута Жоао Пауло гол, който може да стане и гол на сезона. Бразилецът стреля от 40 метра малко зад центъра и реализира, след като и вратарят Пламен Колев беше изненада – 2:1.

Ботев успя да изравни още в началните минути на втората част в 47-та минута. Жоао Пауло центрира, а Диого Кампос засече с глава и изравни резултата – 2:2.

В 71-та минута Тодор Неделев реализира директно от пряк свободен удар и направи пълен обрат – 2:3.

В 82-та минута Лазар Марин проби и пусна към Стивън Петков, който отблизо оформи крайното 2:4 и донесе победата на връх 106-та годишнина на Ботев.

Успехът беше и под номер 700 за Ботев в елита.

С победата Ботев събра 39 точки и си осигури петото място за редовния сезон в ППЛ.

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Костадин Слаев (Симеон Мечев 65 мин.), Илия Мунин, Веселин Минев, Юлис Ндонг, Елиас (Денислав Станчев 84 мин.), Илиян Йорданов (Милен Танев 53 мин.), Антон Огнянов, Георги Андонов, Венцислав Христов

Ботев: Иван Чворович, Лазар Марин, Пламен Димов, Димитър Пиргов (Радослав Терзиев 46 мин.), Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (Стивън Петков 46 мин.), Диого Кампос (Дуде Ндонгала 77 мин.), Жоао Пауло

Снимка: botevplovdiv.bg