Сподели

Академик Бултекс 99 Пловдив загуби с 81:89 срещу Левски в среща от последния кръг на редовния сезон в Балканската лига.

Левски поведе с 24:19 след първата четвърт.

Пловдивчани бяха категорични във втората част 30:17. Така момчетата на Асен Николов имаха аванс от 8 точки след първото полувреме 49:41.

Левски обаче се наложи с 28:21 в третата четвърт, а последната завърши при 20:11 за домакините.

Така Академик загуби с 81:89 и остана на 4-то място в редовния сезон в Балканската лига.

Най-резултатен за пловдивчани стана Мартин Дурчев с 18, Александър Груев завърши с 16, а Васил Бачев се отчете с 12.

За домакините Дарил Брайънт беше най-резултатен с 24 точки.

Вече и ясен съперникът на тима в плейофите за определянето на 3-ия и 4-ия отбор във финалната четворка на турнира. Това е косовският Башкими. Рилски спортист и македонският Блокотехна се класират директно за четворката, а утре те ще определят и кой ще завърши на първото място.

Първият мач на Академик срещу Башкими ще бъде на 27 или 28 март.