Марица започва същинската защита на титлата (превю)

300

Марица започва днес същинската защита на титлата в НВЛ в първи полуфинален плейоф срещу Берое. Мачът е днес от 18:00ч. в залата на Пловдивския университет.

Марица завърши редовния сезон в НВЛ на първото място и без загуба. Берое завърши четвърти с 22 точки.

Шампионките гонят четвърта поредна шампионска титла, след триумфите през 2015, 2016 и 2017 години.

Марица няма загуба в първенството вече две години и половина.

Последното поражение на маричанки в първенството е на 14 ноември 2015г. Тогава тимът загуби у дома от Левски с 1:3 гейма в среща от редовния сезон в НВЛ.

Шампионът на България почива в първия кръг на плейофите, а Берое се класира за полуфиналите след два успеха с по 3:1 над Раковски Димитровград.

Иначе това ще е трети сблъсък между двата отбора този сезон. В първата среща Марица победи с 3:0 в Стара Загора, а във втората успехът на пловдивчани беше у дома с 3:1.

Играе се до две победи в три мача. Реваншът е в петък в Стара Загора, а ако се стигне до трета среща тя ще е на 19 март.

Съдии на срещата между Марица и Берое утре ще бъдат Христо Янев и Ангел Ангелов от Бургас.