Сподели

Марица победи с 3:0 гейма Берое в първи полуфинален плейоф от НВЛ. Маричанки нямаха никакви проблеми и поведоха в серията с 1:0 победи. Реваншът е в петък в Стара Загора.

Марица стартира чудесно в първата част и поведе с 8:5 при първата техническа пауза. Втората дойде при 16:11 за шампионките, а геймът беше затворен с 25:19.

Във втория гейм маричанки поведоха с 8:4 при първото техническо прекъсване, а второто дойде при 16:13. След 25:16 домакините поведоха с 2:0.

В третата част Марица имаше само точка преднина при първата пауза – 8:7, но направи серия и увеличи преднината при второто – 16:12. Мачът беше затворен с 25:16.

Десислава Николова завърши 13 точки, втора по резултатност завърши Нася Димитрова с 9, три завършиха със седем точки Лора Китипова, Симона Димитрова, Виктория Григорова.

Веселина Григорова от Берое завърши с 13 точки.

Реваншът е в петък от 18:00ч. в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.