СНИМКИ И ВИДЕО: Десет от Локо изпуснаха Дунав в последните секунди

246

Локомотив изпусна победа срещу Дунав в последните секунди и завърши 2:2. В мач с две греди, червен картон и четири гола.

В 10-та минута вратарят на Локомотив Антони Милина беше изгонен с директен червен картон, след груба грешка на Везалов Милина трябваше да излиза и да фаулира Мухамаду Ндиайе. Янко Ангелов беше изваден и влезе резервния вратар Илко Пиргов.

В 16-та минута Ндиайе нацели лявата греда.

Но по-късно напусна терена принудително като беше заменен от най-новото попълнение на Дунав Исмаил Иса.

В 23-та минута Буна стреля от фаул, но Антонов изби.

В 30-та минута Юлиян Ненов също нацели греда от Дунав.

В 35-та минута Николай Йорданов отсъди дузпа за Локомотив, след като Михаил Милчев игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Веселин Марчев, който реализира и откри резултата – 1:0.

В 64-та минута Исмаил Иса беше фаулиран в наказателното поле и Николай Йорданов отсъди нова дузпа, този път за Дунав. Васил Шопов не успя да вкара дузпата, след като би в Пиргов и той изби с крак.

В 72-та Дунав изравни, Юлиян Ненов центрира, а Исмаил Иса засече с глава за 1:1.

В 74-та минута Локомотив отново излезе напред в резултата, Булят опита подаване, топката рикошира в гърба на Мартин Ковачев и достигна до Игор Банович, който реализира за 2:1.

В първата минута от добавеното време Елитон стреля опасно от фаул, Антонов се затрудни при спасяването, но успя да избие. След това Езе също стреля, но Антонов отново изби.

Буквално в последните секунди Дунав изравни. Бившият играч на Локомотив Карагарен направи много добър пробив, навлезе в наказателното поле и пусна към Диян Димов, който изравни за крайното 2:2.

Локо е първи в групата си с 32 точки, а Дунав е трети с 22.

На 9 април Локомотив приема Септември София.

Локомотив: Антони Милина, Мохамед Муса, Димитър Везалов, Юрица Булят, Димитър Велковски, Янко Ангелов (Илко Пиргов 10 мин.), Елитон Торета (Ванчо Траянов 90 + 2 мин.), Абделхаким Буна, Игор Банович, Анте Аралица (Стивън Езе 87 мин.), Веселин Марчев

Дунав: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Петър Патев, Мартин Ковачев, Христо Лемперов (Сонер Хюсеин 71 мин.), Насим Зитуни (Диян Димов 76 мин.), Красимир Станоев, Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Юлиян Ненов, Мухамаду Ндиайе (Исмаил Иса 24 мин.)