Академик Бултекс 99 атакува първото място след победа срещу Черно море

154

Академик Бултекс 99 записа четвърта поредна победа в НБЛ след успех със 71:62 над Черно море Тича у дома.

Началото беше страхотно за Академик и те поведоха с 23:13 след първите 10 минути игра. През втората част Черно море намали преднината и домакините спечелиха само с точка – 19:18. Така на полувремето резултатът беше 42:31 за момчетата на Асен Николов.

В третата четвърт след 20:13 Академик си подпечата победата, а последната част варненци успяха да спечелят с 18:9 и така се стигна до крайното 71:62 за домакините.

Най-резултатен за победителите стана Никола Маравич със 17 точки, а 14 добави Васил Бачев.

За гостите най-резултатен стана Симеон Илиев с 18.

С този успех баскетболистите на Асен Николов дори могат да се борят за първото място в редовния сезон в НБЛ.

Този уикенд пловдивчани почиват. За пловдивчани остават още две срещи до края на редовния сезон гостуване на Спартак Плевен и домакинство на Берое.