Сподели

Ботев победи с 2:1 Славия и има гол аванс преди реванша след първия полуфинал в турнира за Купата на България.

В 18-та минута Стефан Велков направи голяма грешка, бранителят на Славия върна топката към Стергиакис, но прекалено слабо, а Жоао Пауло дебнеше, бразилецът се възползва от върната топка открадна топката преди вратарят на Славия да я изчисти и реализира на опразнената врата – 1:0.

В 23-та минута Ботев удвои, Неделев центрира, а Ндонгала засече с глава и направи 2:0.

В 31-та минута при първата сериозна опасност пред вратата на Ботев Славия успя да намали и да вкара важен гол на чужд терен. Йомов подаде към Галин Иванов той продължи към Иван Минчев, който се измъкна и от дъгата на наказателното поле реализира за 2:1.

В 51-та минута домакините отново можеха да имат два гола преднина, Жоао Пауло прехвърли Стергиакис, но Стефан Велков успя да изчисти в корнер на метър от голлинията.

След удар на Тошко Неделев Стергиакис изби, а при добавката Стивън Петков реализира, но съдията Валентин Железов отмени гола след спорна засада.

След края на мача Железов беше освиркван и към него полетяха различни предмети, съдийската бригада беше изведена с полиция.

Реваншът е на 24 април от 18:30ч. на националния стадион „Васил Левски“.

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Филип Филипов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Стивън Петков 72 мин.), Густаво Алфонсо (Диого Кампос 60 мин.), Жоао Пауло

Славия: Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Костадин Велков, Стефан Велков, Абуд Омар, Стефан Велев, Янис Карабельов, Галин Иванов, Иван Минчев (Славчо Шоколаров 65 мин.), Ивайло Димитров, Георги Йомов (Цветелин Чунчуков 54 мин.)