442

Страхотен мач изиграха Ботев и Берое в поредната Битка за Тракия, двубоят завърши 3:2 за домакините от Стара Загора и с това поражение Ботев намали драстично шансовете си да се класира на третото или четвъртото място.

Първите 30 минути бяха доста скучни и не се стигна до чисти положения пред една от двете врати.

В 32-та минута Ндонгала проби и пробва хубав, удар, който беше избит от Пертиш в корнер.

В 37-та минута Жоао Пауло се озова на стрелкова позиция, след като получи пас от Балтанов, но бразилецът не успя да уцели вратата на Берое.

В 43-та минута Леони пусна към Педро Еуженио, който стреля, топката се удари крака на Димитър Пиргов и влезе във вратата на Чворович. Това беше четвърти автогол за Ботев във важна среща, след автоголове срещу ЦСКА два и срещу Левски един 1:0.

В 53-та минута Ботев изравни, Жоао Пауло центрира чудесно, а Стивън Петков се извиси и засече с глава за 1:1.

В 58-та минута Серкан Юсеин фаулира в наказателното поле Борислав Цонев и Георги Давидов отсъди дузпа, която беше реализирана от Мартин Камбуров 2:1.

В 61-та минута Ботев можеше веднага да изравни, но удар на Лъчезар Балтанов от дистанция срещна гредата.

В 66-та минута Ботев изравни, Жоао Пауло се измъкна пусна към Ндонгала, но Иван Бандаловски го изпревари и засече топката и си отбеляза автогол 2:2.

В 89-та минута Берое стигна до трети гол, Рубен Бригидо центрира, а Борислав Цонев беше оставен непокрит от играчите на Ботев и засече с глава за крайното 3:2.

С това поражение Берое се откъсна с 54 точки на третото място, Левски е трети с 50 и мач по-малко сега домакинство на Лудогорец, а Ботев остана пети с 45.

Следващата събота Ботев приема Верея.

Берое: Душан Перниш, Милен Желев (Рубен Бригидо 66 мин.), Иван Иванов, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Мартин Райнов (Карлос Охене 66 мин.), Борислав Цонев, Марко Адамович (Сержиу Негрут 79 мин.), Иван Бандаловски, Педро Еуженио, Мартин Камбуров

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Пламен Димов, Лазар Марин (Филип Филипов 83 мин.), Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Диого Кампос (Стивън Петков 46 мин.), Жоао Пауло (Фелипе Бризола 75 мин.)

Снимка: botevplovdiv.bg