Академик Бултекс 99 не успя от първия път срещу Ямбол, в сряда е решителният мач

395

Академик Бултекс 99 не успя да победи Ямбол в среща реванш от четвъртфиналните плейофи в НБЛ. Тимът загуби като гост с 97:79 и се стигна до трета решителна среща в Пловдив.

В първата четвърт домакините поведоха с 25:18. Втората спечелиха с 23:14 и така на полувремето Ямбол водеше с 48:32.

В третата четвърт Академик дръпна с разлика, но Ямбол успя да намали и частта беше спечелена само с три точки от пловдивчани – 21:18. Последната четвърт завърши при резултат 31:26 за домакините, които спечелиха с краен резултат 97:79.

Така Ямбол изравни серията на една на една победи.

Най-резултатен за Академик стана Мартин Дурчев с 18 точки, Васил Бачев добави 11, а Димитър Димитров се отчете с 9.

За домакините най-резултатен стана Брайкис Перин с 29.

Мачът, който ще реши всичко е в сряда от 18:30ч. в зала „Сила“ в Пловдив.

В другите четвъртфинали Балкан стана първият полуфиналист след втора поредна победа над Академик София. Двойките Берое – Рилски спортист и Черно море – Левски все още играят.