133

Локомотив загуби с 1:2 от Черно море като гост в първа среща от втория кръг на баражите в Лига Европа.

Първото полувреме нямаше толкова чисти голови положения и логично то завърши без попадения.

През втората част обаче Черно море организира много опасни атаки.

В 58-та минута като по чудо домакините не откриха. След страхотно разбъркване в пеналта удар на Фенуш беше блокиран, а при добавката Кононго би над вратата.

В 61-та минута Черно море откри, Атанас Зехиров вкара страхотен гол, който ще е претендира за гол на сезона. Зехиров стреля с външен фалц и от лош ъгъл, но топката влетя в горния десен ъгъл на вратата на Милина – 1:0.

Две минути по-късно домакините нанесоха своя втори удар, Езе сгреши фатално и изгуби топката от Мехди Фенуш, който напреда и сам срещу Милина не сгреши за 2:0.

В 85-та минута Локомотив вкара изключително ценен гол на чужд терен. Буна подаде към Филип Михалевич и той вкара за 2:1.

В първата минута от добавеното време Милина успя да спаси удар от фаул на Милина.

В последните секунди Аралица имаше страхотен шанс да изравни, но не успя да уцели вратата. Аралица удари без топка Хасани и беше изгонен с директен червен картон.

Реваншът е в събота в Пловдив.

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго (Мартин Костадинов 80 мин.), Петър Витанов, Георги Илиев, Атанас Зехиров, Радослав Василев, Мехди Фенуш (Фабио Мартинс 88 мин.), Георги Божилов (Мартин Минчев 62 мин.)

Локомотив: Антони Милина, Мохамед Муса, Димитър Везалов, Стивън Езе, Димитър Велковски, Янко Ангелов (Парвизджон Умарбаев 66 мин.), Игор Банович (Елито Торета 74 мин.), Симеон Райков (Анте Аралица 65 мин.), Абделхаким Буна, Филип Михалевич, Веселин Марчев