Академик Бултекс 99 загуби от Рилецо и не успя в битката за бронза, но записа нова страница в историята си

268

Академик Бултекс 99 загуби втората среща срещу Рилски спортист в Самоков, в битката за бронза, с 92:77 и след 0:2 победи за самоковци, приключи сезона в НБЛ на историческото четвърто място.

В първата четвърт Рилски спечели частта със 17:13.

Във втората пловдивчани спечелиха с 23:22. Така на полувремето резултатът беше 39:36 за домакините.

В третата четвърт обаче Рилски спортист направиха сериозна преднина и след 30:22 поведоха с 69:58 след 30 минути игра.

В последната четвърт Рилецо успя да спечели с 21:16 и така крайният резултат беше 92:77.

Най-резултатен за Академик стана Димитър Димитров с 21 точки, 19 добави Мартин Дурчев, а 14 Сашо Груев.

За Рилски спортист най-резултатен стана Дерек Райт с 27 точки.

Въпреки, че не успяха да стигнат до бронзовите отличия пловдивчани записаха историческо класиране – 4-то място. За първи път в клубната история тимът стана 4-ти в НБЛ.