Сподели

Домакинът на Световното първенство по футбол Русия стартира чудесно първенството с победа с 5:0 срещу Саудитска арабия в мача на откриването.

Руснаците откриха в 12-та минута Александър Головин центрира след сериозно разбъркване в наказателното поле на саудитите и Юри Газински откри резултата, след като засече топката с глава – 1:0.

В 24-та минута звездата на Русия Алан Дзагоев се контузи и беше заменен принудително от Денис Черишев.

В 43-та минута именно Денис Черишев се справи с двама играчи на Саудитска арабия озова се на стрелкова позиция и не сгреши за 2:0.

През второто полувреме Русия стигна и до трети гол в 71-та минута. Александър Головин направи втора асистенция, след като центрира и друга резерва Артьом Дзюба засече с глава и направи резултата класически – 3:0.

Във втората минута от добавеното време Денис Черишев вкара уникален гол, той получи топката и с хубав удар с външната част на ходилото реализира за крайното 4:0.

В последната минута от добавеното време направилият чудесен мач Александър Головин оформи крайното 5:0 след чудесно изпълнение на фаул.

Така Русия стартира с победа и три точки в първия си мач на Мондиала и поведе в първа група.

Утре е другият двубой от групата между Египет и Уругвай.

Снимка и видео: fifa.com