Цар Симеон 1898 стана държавен шампион на шосе при юношите

110

Колоездачите на „Цар Симеон 1898“ (Пд) станаха национални шампиони на България на завършилото държавно лично-отборно първенство на страната за юноши младша възраст. Големият успех на пловдивския тим донесоха младите таланти Дамян Иванов, Дениз Рюстемов, Костантин Маринков и Мюмюр Балабан, с главен треньор Петър Павлов.

Надпрератата бе за купа ”Васил Левски” и се проведе в Луковит и региона, като събра колоездачи от всички центрове у нас.

В дисциплината индивидуалното бягане по часовник на 10 километра момчетата на треньора Петър Павлов Петър грабнаха 4-то, 5-о и 6-то място, което им бе достатъчно да оглавят временното отборно класиране. Най-близо до медала тук бе Дамян Иванов, който в последния момент го изпусна и остана четвърти. Шампион на „часовника“ стана Габриел Грозев от „Загорец“ – Нова Загора.

В общия старт колоездачите на „Цар Симеон 1898“ обаче се представиха като истински отбор, с отборен дух и отлично приложена тактика по 75-километровото трасе от Луковит – с. Тодоричене – Угърчин – с. Дерманци – Луковит, което им донесе държавната шампионска титла. Така младите „царисти“ изведоха и своя лидер Дениз Рюстимов пък до сребърния медал в крайното лично класиране но общия старт, изпреварен единствено от национала Габриел Грозев от „Загорец“ – Нова Загора.

Рюстемов за първи път стана вицешампион на България и вероятно още този месец ще получи повиквателна за националния ни отбор – кадети.