СНИМКИ: Втора поредна победа за Ботев в контролите

1161

Ботев записа победа и във втората си контрола от началото на лятната подготовка. „Канарчетата“ надиграха с 1:0 Верея на централния терен на клубната си база в Коматево. Единственото попадение реализира Димитър Пиргов с глава в 65-та минута.

В 3-та минута удар на Неделев от пряк свободен премина в аут, а хубава атака преминала между Ндонгала и Густаво, завърши с удар на последния, който беше спасен от бившия вратар на „канарчетата“ Георги Георгиев.

В 10-та минута хубав удар на Неделев беше уловен от Георгиев.

В 12-та минута Симеон Мечев отправи удар, който беше спасен от Чворович.

В 32-та минута Филип Филипов получи топката и прехвърли Георгиев, но ударът нацели напречната греда.

Последва и неточен изстрел на Милен Танев.

В 36-та минута Терзиев отправи удар, но той мина над вратата.

Две по-късно Неделев центрира към Кристиан Димитров, но изстрелът му премина над вратата.

Така завърши и първата част на двубоя.

В 55-та минута Антон Огнянов стреля от фаул в аут.

Ботев отговори с чудесен удар на Густаво Афонсо, който обаче срещна напречната греда.

В 65-та минута Густаво центрира от фаул, а Димитър Пиргов засече с глава и откри резултата 1:0.

В 70-та минута Радослав Апостолов отправи хубав удар, който обаче премина покрай вратата.

В 75-та минута хубав изстрел на Бризола премина покрай вратата.

В 80-та минута Бризола остана сам срещу Цинцарски и се опита да го прехвърли, но прехвърлящия му удар премина покрай вратата.

Нов удар на Бризола беше спасен от Цинцарски малко по-късно.

В събота Ботев играе третата си контрола срещу Локомотив Горна Оряховица отново в Коматево.

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо, Васил Шопов (Даниел Кайзер, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Атанас Янков, Радослав Апостолов, Кристиан Добрев, Фелипе Бризола, Слави Шопов, Милко Георгиев)

Верея: Георги Георгиев, Здравко Илиев, Иво Иванов, Емил Йоргенсен, Емин Ахмед, Алексадар Думбу, Милен Танев, Симеон Мечев, Антон Огнянов, Андрей Киофу, Жил Лоусан (Богомил Цинцарски, Теофилис Корупис, Георги Йорданов, Илия Мунин, Атанас Панов, Ангел Максимов, Кунг Фай, Илия Йорданов)