СНИМКИ: Локо стартира с разгромна победа срещу Марица в двубой с 9 гола, Карагарен се завърна с гол

319

Локомотив стартира контролите с успех над Марица с 7:2 на базата в Говедарци. За маричани това беше втора контрола след спаринга с шампиона Лудогорец, който обаче беше извънреден и преди началото на лятната подготовка.

Срещата започна с минута мълчание в памет на големия треньор на Марица Ангел Тосев, който почина вчера.

Още в третата минута Бирсент Карагарен се завърна с попадение за Локо и откри 1:0.

В 13-та минута Георги Георгиев изравни резултата – 1:1.

В 37-та минута Елитон Торета отново изведе Локомотив напред в резултата – 2:1.

Четири минути по-късно отново Елитон вкара за 3:1.

В първата минута от добавеното време на първата част Георги Георгиев намали и направи резултата 3:2.

През второто полувреме Марица заложи на повечето от юношите на клуба.

Абделхаким Буна беше изгонен в началото на втората част за удар без топка срещу Даниел Спасов от Марица, като на негово място влезе друг играч на „смърфовете“, след като двата тима се бяха разбрали при червен картон да влезе нов футболист.

В 48-та минута юношата Димитър Законов направи за Локомотив 4:2.

В 64-та минута Анте Аралица вкара и пети гол 5:2.

В 76-та минута резултатът стана 6:2 с попадение на Игор Банович.

В 80-та минута каращият проби в тима Вилим Посинкович оформи крайното 7:2.

На 4 юли Локо ще играе срещу Витоша Бистрица отново в Говедарци. Марица също ще играе срещу Витоша във втората си контрола от подготовката в София.

Локомоти първо полувреме: Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Димитър Везалов, Николас Канавесио (проби), Томас Прейс (проби), Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Елитон Жуниор, Иван Църнов (проби), Бирсент Карагарен, Филип Михалевич

Локомотив второ полувреме: Илия Ковачич (проби), Васил Иванов, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Искандар Джалилов, Игор Банович, Димитър Законов, Абделхаким Буна (65′ Уирис Густаво – проби), Алесандро Хожабрапур (80′ Октай Юсеин), Вилим Посинкович (проби), Анте Аралица

Марица: Илия Николов, Пламен Табаков, Николай Димитров, Лъчезар Ангелов, Джунейт Узунов, Мартин Анастасов, Атанас Савов, Красимир Иванов, Даниел Спасов, Запрян Запрянов, Георги Георгиев

Снимка: Фейсбук страница на Марица Пловдив