334

Мъжкият национален отбор по баскетбол победи с 88:86 Исландия в петата си среща от световните квалификации в група F.

Първата четвърт завърши при 22:21 за националите, а втората отново беше с точка преднина за момчетата на Любо Минчев 23:22 и на полувремето българите водеха с 45:43.

В третата четвърт гостите спечелиха с 25:20, но в последната част българите победиха с 23:18 и така успя да спечели двубоя с две точки – 88:86.

Александър Везенков беше най-резултатен с 19 точки, състезателите на Академик Бултекс 99 взеха участие в двубоя. Димитър Димитров игра 8 минути и завърши с 3 точки, а Станислав Ваклинов завърши с 4 и не отбеляза точка.

В класирането България е на второто място със 7 точки, а в понеделник от 19:00ч. националите играят последния си мач в групата срещу Чехия в Пардубице.

Те трябва да завършат на първите три места, за да продължат към последния кръг от световните квалификации. Четвъртият в групата пък ще играе допълнителни квалификации за достигане до същинските квалификации.