Кавани изхвърли Португалия, Роналдо и Меси аут от Мондиала в един ден

258

Уругвай победи с 2:1 Португалия и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Русия. Единсон Кавани се превърна в герой за „урусите“ с двете си попадения. Така след като Лионел Меси отпадна днес това се случи и на Кристиано Роналдо.

В 6-та минута Роналдо стреля, но право в ръцете на Муслера.

В ответната атака Уругвай успя да открие резултата. Луис Суарес центрира чудесно за Единсон Кавани, който се извиси засече топката с глава и прониза Руи Патрисио за 1:0.

В 22-та минута Суарес изпълни чудесно пряк свободен удар, но Патрисио се разтегна и изби удара му.

В 55-та минута Рафаел Гереро центрира, а Пепе засече с глава и изравни резултата – 1:1. Това беше първият получен гол във вратата на Уругвай от началото на годината.

В 62-та минута Уругвай отново излезе напред в резултата Родриго Бентанкур даде много хитър пас към Единсон Кавани, който беше оставен непокрит и със страхотен удар реализира своя втори гол в двубоя и втори за Уругвай – 2:1.

След попадението Португалия опита да реализира изравнителен гол, но до такъв не се стигна и Уругвай се класира за четвъртфиналите.

На четвърфинала Уругвай ще срещне Франция на 6 юли в Нижни Новгород.

Снимка: fifa.com