СНИМКИ: Трета поредна победа на Ботев в контролите

763

Ботев записа трета поредна победа в контролните срещи, след като победи с 2:0 Локомотив Горна Оряховица. Единственото попадение отбеляза Тодор Неделев в 64-та минута.

Старши треньор на гостите е Тодор Киселичков, който беше треньор на Ботев U19 през миналия сезон. В състава под наем са вратарят Симеон Симеонов, бранителят Димитър Калчев и халфът Здравко Жилов в състава е и Петър Чалъков, който през миналия сезон беше в Марица.

В 35-та минута Минев центрира към Филипов, който засече с глава, но Александров улови.

В 37-та минута Илия Карапетров стреля, но Кайзер беше на място и спаси.

Последва и хубав удар на Неделев от дистанция, но той премина покрай вратата.

Удар отправи и юношата на Ботев Димитър Калчев, който този сезон ще играе под наем в Локомотив Горна Оряховица.

В 40-та минута удар на Шопов затрудни Александров, но той успя да избие.

В последната минута от добавеното време Неделев стреля от нулев ъгъл, но Александров улови.

В 51-та минута влезлият през втората част Слави Шопов отправи изстреля, който затрудни Александров, но той успя да се справи.

В 56-та минута страхотен удар на Слави Шопов рикошира в играч на гостите и премина покрай вратата в корнер.

В 58-та минута Калчев отправи хубав удар, който премина покрай вратата.

В 64-та минута Тодор Неделев изпълни чудесно пряк свободен удар и откри резултата.

В 74-та минута удар на Неделев беше уловен от Симеонов.

В 87-та минута Диого Кампос реализира за крайното 2:0.

В сряда Ботев играе срещу новака в Първа лига Ботев Враца отново на централния терен на клубната база в Коматево.

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Костадин Ничев, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Милко Георгиев, Васил Шопов (Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Атанас Янков, Радослав Апостолов, Фелипе Бризола, Станислав Шопов, Благовест Данчев, Диого Кампос)

Локомотив Горна Оряховица: Евгени Александров, Димитър Калчев, Иван Пенев, Тихомир Трифонов, Мартин Николов, Петър Чалъков, Йордан Петев, Красен Трифонов, Георги Колев, Здравко Жилов, Илия Карапетров (Симеон Симеонов, Бедри Рюстемов, Мартин Сандов, Радослав Байчев, Тодор Ганчев, Ивайло Велчев, Николай Иванов)