СНИМКИ: Ботев и Локомотив не излъчиха победител в дербито

500

99-то пловдивско дерби между Ботев и Локомотив на фаза „А“ група остана без победител. Двата тима завършиха наравно 1:1, като головете паднаха в последните секунди на първото полувреме и началните секунди на второто полувреме.

Локомотив отправи удар чрез Дани Кики, който премина покрай вратата на „канарчетата“. Ботев отвърна с опасен изстрел на Алекс Колев, но Харуби се намеси и спаси.

В последните секунди на първата част Мариян Огнянов изведе много добре Алекс Колев, който от малък ъгъл разстреля Харуби за 1:0.

Локомотив успя да изравни още в самото начало на второто полувреме появилият се на почивката и направил повторен дебют за „смърфовете“ Зоран Балдовалиев направи двойно подаване с Мартин Камбуров и от границата на пеналта не остави шансове на Галев за 1:1.

Ботев се опита да стигне до победата, но удар на Балтанов беше уловен от мароканския страж на символичните гости, а Алекс Колев от два метра не успя да преодолее Харуби и стреля в тялото му.

Най-чистото положение за Ботев беше в 86-та минута, когато Нико Варела центрира, а Алекс Колев засече топката с глава, Харуби обаче успя да спаси с една ръка удара на нападателя на „канарчетата“.

Така двата тима поделиха по точка и продължават да търсят първата си победа в „А“ група от началото на сезона. След три кръга Ботев е 8-ми с две точки, а Локомотив е на последната десета позиция с една точка.

Botev PlovdivВалентин Галев, Филип Филипов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Мариян Огнянов (Серкан Юсеин 84), Даниел Генов (Божидар Васев 58), Нико Варела, Александър Колев

Lokomotiv PlovdivЯсин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Христо Стамов (Крум Стоянов 46), Георги Вълчев, Оливие Боне, Бирсент Карагарен, Йоан Ласиман (Димо Бакалов 81), Дани Кики (Зоран Балдовалиев 46), Мартин Камбуров