Деси Георгиева с бронз на Световното по гребане за юноши и девойки

401

Пловдивската гребкиня Десислава Георгиева спечели бронзов медал на скиф на Световното първенство по гребане за юноши и девойки, което се провежда в Рио де Жанейро (Бразилия).

Пловдивчанката завърши във финала с резултат 8:01.350 мин. и си осигури бронзово отличие, втората остана гъркинята София Асуманаки със 7:58.100 мин., а победителка е холандката Мариеке Кейсер с време 7:49.760 мин.

Състезателката на Гребен клуб „Черпоков“ Пловдив спечели през тази година и сребро на Европейското първенство за юноши и девойки в Чехия.

„Чаках този медал от 4 години. Беше невероятно да участвам в Рио, сбъдна се една от моите мечти“, заяви след бронзовия си медал Деси Георгиева пред официалния сайт на международната федерация по гребане.