Марица започна с победа новия сезон

480

Марица стартира с победа новия сезон в Югоизточната „В“ група. „Пиратите“ победиха с 1:0 Сливен като гост на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Единственото попадение реализира още в началото на срещата най-новото попълнение на тима Любомир Цеков. След атака от дясно на Даниел Спасов и остро центриране Цеков засече топката с крак, но стражът на домакините изби, топката отново отиде при нападателят, който не сгреши за 1:0.

След гола гостите продължиха с атаки, но по фланговете, като гол не падна. В края на първата част, „войводите“ можеха да изравнят на два пъти.

Футболистите на Марица свалиха темпото и след грешки при разиграване в центъра позволиха на ,,оранжевите“ да застрашат вратата на Георгиев.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на пиратите. Но преднината така и не бе увеличена.

Така маричани стартираха с победа новия сезон в Югоизточната „В“ група, а другата събота тимът ще е домакин на Асеновец.

Марица: Димитър Георгиев, Даниел Спасов, Илиян Енчев, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Запрян Запрянов, Йълмаз Сюлейман, Красимир Иванов, Пейо Батинов (Георги Арабаджиев), Венцислав Гюзелев (Ирфан Юсеинов), Любомир Цеков (Георги Георгиев)