9 от Ботев постигнаха първа победа, Алекс Колев отново герой

671

Ботев записа първа победа от началото на сезона като победи като гост Пирин с 1:0. Пловдивчани реализираха гол още в 13-та минута чрез Алекс Колев, но след това тимът трябваше да извърши три принудителни смени, след като Филип Филипов и Даниел Златков бяха изгонени и тимът завърши с 9 човека двубоя, а Нико Варела получи разтежение.

В 10-та минута Даниел Генов навлезе в наказателното поле пусна топката към Серкан Юсеин, който стреля, а топката рикошира в ръката на защитник на Пирин, но Драгомир Драганов не отсъди дузпа.

В 13-та минута Ботев поведе Йордан Христов центрира от центъра чудесно към включилият се от дълбочина Алекс Колев, който изпревари излезлия да избие топката вратар на домакините Красимир Костов и с удар с глава прати топката в мрежата. Като това беше второ поредно попадение за нападателя, който се разписа и в дербито срещу Локомотив миналия кръг.

В 18-та минута Голас направи първото си сериозно спасяване при дебюта си за Ботев. Хаджииванов стреля с глава, но бразилецът се намеси много добре и изби топката в корнер.

В 29-та минута Филип Филипов беше изгонен за втори жълт картон.

След изгонването на Филипов старши треньорът на Ботев Ермин Шиляк беше принуден да направи смяна. Като на мястото на Даниел Генов влезе Лазар Марин, който заигра на мястото на Филипов.

В 38-та минута Ботев беше принуден да направи и още една смяна, след като Нико Варела получи разтежение и на негово място принудително влезе Божидар Васев.

В 40-та минута Пирин също имаше претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

В 57-та минута бултрасите запалиха факли, като димната завеса се отправи към терена и двубоят беше спрян за около минута.

В 69-та минута Ботев за първи път в двубоя допусна сериозна грешка в защитата топката стигна до Тони Тасев, който пусна топката към Бенгюзов, който стреля, но с пета Йордан Христов изчисти, но топката попадна при Александър Якимов, чийто удар беше спасен от Голас, но топката достигна отново до Тасев, който стреля, а изстрелът му срещна гърба на Йордан Христов и опасността пред вратата на „канарчетата“ завърши.

В 85-та минута Ботев остана с 9 души на терена, след като Даниел Златков получи втори жълт картон и Ботев трябваше да доиграе срещата с двама човека по-малко.

Ермин Шиляк направи трета принудителна смяна като на мястото на Серкан Юсеин влезе Радослав Терзиев, който зае мястото в центъра на отбраната на мястото на Даниел Златков.

Така Ботев записа първа победа от началото на сезона и събра 5 точки, които пратиха отбора на 7-то място, а Пирин е последен с една точка.

Пирин: Красимир Костов, Александър Дюлгеров (Илия Карапетров 69), Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Венцислав Бенгюзов, Антон Костадинов, Александър Якимов, Антонио Хаджииванов (Мартин Тошев 46), Маркиньос (Благой Наков 63), Тони Тасев

Ботев: Виктор Голас, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов (Лазар Марин 30 мин.), Милен Гамаков, Серкан Юсеин (Радослав Терзиев 86), Лъчезар Балтанов, Даниел Генов, Нико Варела (Божидар Васев 38 мин.), Алекс Колев