Защитник изигра своя мач № 50 с „жълто-черния“ екип (статистика)

625

Крайният защитник на Ботев Филип Филипов взе участие в официална среща на отбора за 50-ти път. Той игра цял мач за пловдивчани при победата с 2:1 като гост на Черно море вчера.

Филипов премина в Ботев от Славия на 23.08.2013 година. На тази дата той подписа и 3-годишен договор с „жълто-черните“, които тогава бяха водени от Станимир Стоилов.

Дебютът на Филип с екипа на Ботев е близо месец по-късно, на 18.09. Тогава Ботев домакинства на Нефтохимик на „Христо Ботев“ в 1/16 финал от турнира за купата на страната. „Шейховете“ са разгромени с 6:0, а бранителят се появява на терена в 78-та минута при резултат 4:0, заменяйки младата звезда на „канарчетата“ Тодор Неделев.

През по-голямата част от сезон 2013/2014 е резерва на опитните Йордан Христов и Веселин Минев и рядко се появява в игра. Записва 10 мача, 7 като титуляр и 3 на смяна. Когато той играе, Ботев има 6 сухи мрежи, което говори за стабилно представяне.

Тази стабилност му носи през следващия сезон – 2014/2015 титулярно място както при Вуцов, така и при Пенчев. Изиграва 25 цели мача от общо 30 и дори отбелязва първия си гол, който до момента е единствен с екипа на Ботев. Това се случва при победата в Сан Марино над Либертас с 2:0 в първия кръг от Лига Европа. Мачът е 10.07.2014г., а защитникът оформя крайното 0:2 след добър пробив отдясно.

Вчерашният мач беше 10-ти през сезона за Филип и общо 50-ти във всички турнири. В него той отново се разписа, но попадението бе отменено от съдийската бригада.