СНИМКИ: Невероятен Академик отнесе Балкан на финала и е шампион на България до 12 години

11493

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 Пловдив до 12 години спечелиха държавното първенство до 12 години за момчета по баскетбол. На финала в „Арена Ботевград“ пловдивчани спечелиха категорично срещу домакина на финалите Балкан Ботевград с 73:57.

Малките баскетболисти на Академик стартираха чудесно финала и поведоха с 20:15 след първата част. Полувремето дойде при резултат 36:30 за пловдивчани.

Akademik1

Много силна беше третата част за момчетата на Йордан Иванов, които поведоха с 61:40 след третата част. В третата част треньорът на пловдивчани Йордан Иванов беше изгонен от главния съдия да догледа двубоя от трибуните. В последната част Академик отново беше на ниво и двубоят завърши при резултат 73:57.

Akademik

Така малките „студенти“ станаха шампиони на България в държавното първенство до 12 години.

Академик показа превъзходството си като не записа нито една загуба по пътя към титлата!

Снимки: sportmedia.tv