Невероятна Цвети Пиронкова обърна Радванска в драма продължила три дни и е на 1/4 финал на Ролан Гарос

2233

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова продължава с чудесното си представяне на втория турнир от Големия шлем Ролан Гарос. Пловдивчанката победи с 2:1 сета втората в световната ранглиста при жените Агниешка Радванска от Полша и е на исторически 1/4 финал на Ролан Гарос.

Двубоят между двете започна в неделя като първия сет беше за Радванска. Полякинята поведе с 2:0 след ранен пробив, Цвети го върна веднага, но допусна отново да бъде пробита и Радванска поведе с 3:1. До края на сета Пиронкова успя да спечели само още един гейм като постигна пробив, но това не беше достатъчно и полската тенисистка поведе с 1:0 сета след 6:2.

Радванска стартира много добре втората част тя постигна ранен пробив и го затвърди като поведе с 3:0 гейма. При този резултат срещата беше прекъсната в неделя и беше прекратена заради дъжд за понеделник. Вчера обаче обилните валежи над Париж продължиха и беше обявен почивен ден заради дъждовете. Днес срещата беше подновена, а Пиронкова беше преобразена пловдивчанката спечели 6 поредни гейма записа три поредни пробива и изравни резултата – 6:3.

Срещата отново беше прекратена за около 3 часа след като отново заваля над Париж. Пиронкова продължи уникалната си серия взе подаването и проби сервиса на Радванска затвърди пробива и проби отново като поведе с 4:0 гейма, а серията и беше 10 поредни спечелени гейма. Полякинята успя да спре серията след 10 поредни гейма като проби сервиса на Пиронкова – 4:1. Радванска спечели втори пореден гейм след като взе подаването си за първи път от неделя след поредица от пробиви на Пиронкова. Пиронкова започна лошо 7-ия гейм и полякинята поведе с 0:30, но Пиронкова показа здрави нерви и измъкна гейма като поведе с 5:2. Радванска взе подаването си и остана в мача – 5:3. Цвети Пиронкова не сбърка при подаването си и след 6:3 затвори мача в своя полза и се класира на исторически четвъртфинал във втория турнир от Големия шлем.

На 1/4 финалите в турнира Пиронкова ще срещне австралийката Саманта Стоусър, която до някъде изненадващо победи 6-та поставена румънка Симона Халеп с 7:6 (0), 6:3. Стоусър е поставена под номер 21 в турнира тя е бивша номер 4 в ранглистата финалистка на Ролан Гарос от 2010 и победителка на ЮЕС Оупън от 2011.