СНИМКИ: Марица дебютира в Шампионската лига с разгромна победа над Дрита в Косово

1709

Марица дебютира в Шампионската лига с категорична победа с 3:0 (25:13, 25:11, 25:15) гейма над тима на Дрита при гостуването си в косовския град Гниляне. Срещата беше от първия предварителен кръг на Шампионската лига и се игра в зала „Башким Селища-Петрити“ пред над 2000 зрители като домакините бяха подкрепяни и от сериозна агитка от футболния отбор на Дрита.

Маричанки поднесоха най-хубавия подарък на своя треньор Иван Петков, който днес празнува 40-ия си рожден ден.

Марица започна вихрено срещата и поведе с 8:4 при първата техническа пауза, след това шампионките на България увеличиха преднината си – 16:9 при второто техническо прекъсване. Маричанки без проблем затвориха гейма с 25:13.

14567985_1106988519336715_3158359583201142568_n

Във втората част пловдивчанки поведоха с 8:4 при първата техническа пауза. Марица направи сериозна разлика при втората пауза – 16:7 и геймът беше затворен с 25:11.

Марица започна силно и третата част и поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване. Втората пауза дойде при 16:5. Марица приключи мача след 25:15.

14732295_1106988516003382_8082738676417452176_n

Най-резултатна за Марица стана капитанката на тима Радосвета Тенева с 16 точки. По 10 добавиха Симона Димитрова и Мария Данчева.

За домакините от Дрита най-резултатна стана Аделайда Илази с 8 точки.

Реваншът е в събота 22 октомври от 18:00ч. в зала „Колодрума“ в Пловдив.

Статистика от двубоя вижте тук >>

Фотограф снимка 1: Андрей Томовски/SportenPlovdiv.com

Снимка 2 и 3: Николай Марков/VolleyMaritza.bg

СЛЕДЕТЕ ВСИЧКИ НОВИНИ ОКОЛО УЧАСТИЕТО НА МАРИЦА В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА СЪС SPORTENPLOVDIV.COM ТУК >>