Марица даде само 26 точки на Бургас

1092

Марица победи с 3:0 (25:8, 25:8, 25:10) гейма като гост Бургас 2007 в среща от 3-ия кръг в НВЛ. Шампионките дадоха едва 20 точки на своя съперник за цялата среща.

Марица започна ударно и спечели първата част с 25:8, вторият гейм отново завърши със същия резултат, а в третата част домакините записаха най-високия си актив за мача 25:10.

Най-резултатна за победителките стана Габриела Цветанова с 10 точки, по 8 добавиха Симона Димитрова и Силвана Чаушева, а със 7 се отчете Виктория Григорова.

Шампионките на България са с мач по-малко след като срещата със Славия беше отложена заради мачовете на маричанки срещу световния клубен шампион в Шампионската лига.

Следващата седмица Марица ще гостува в много любопитен двубой. Маричанки са гости на Раковски Димитровград тимът е сателит на шампионките и в момента е лидер в НВЛ, като отборът е съставен изцяло от състезателки на Марица. Срещата е в събота 19 ноември от 18:00ч. в зала „Младост“ в Димитровград.

Статистика от двубоя благодарение на скаутмена на Марица Благовест Тодоров вижте тук >>