СНИМКИ: Марица отново лидер след бърз успех над Шумен

1187

Шампионът на България по волейбол за жени Марица Пловдив постигна 5-та поредна победа от началото на сезона и продължава да е без загуба и загубен гейм в НВЛ. Маричанки победиха в първото си домакинство за сезона в първенството ЙЕБ Шумен с 3:0 (25:11, 25:15, 25:19) гейма. Двубоят продължи 66 минути.

Марица стартира чудесно мача и поведе с 8:2 при първото техническо прекъсване. Пловдивчанки без никакъв проблем затвориха гейма с 25:11.

Във втората част гостенките поведоха с 5:3, Марица обаче излезе напред в резултата още на първото техническо прекъсване – 8:5 и без проблеми затвори втората част след 25:15.

Третият гейм стартира с 8:3 след първата техническа пауза за Марица. Шампионките затвориха гейма с 25:19.

Силвана Чаушева беше най-резултатна с 18 точки, Мария Данчева се отчете с 9, а Марина Ковачева се отчете с 6.

С тази победа Марица отново е лидер в първенството с 15 точки и с мач по-малко от останалите отбори. Шумен е седми с 3 точки.

Следваща събота Марица ще гостува на ЦСКА в среща от 7-ия кръг в НВЛ.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ ДВУБОЯ БЛАГОДАРЕНИЕ НА СКАУТМЕНА НА МАРИЦА БЛАГОВЕСТ ТОДОРОВ ТУК >>